Şimdi Okunuyor:
TODAP’tan “Eşcinsellik Üzerine” Kitabıyla İlgili Bilgilendirme
Tam İçerik 50 second read

Say Yayınları Alfred Adler’in “Eşcinsellik Üzerine” adlı kitabını yakın zamanda yayımlamıştı. Bunun üzerine TODAP, Say Yayınlarına olası yanlış anlamaları ve bilgilendirmeyi önlemek amacıyla bu konuda düzenleme isteminde bulundu ve olumlu yanıt aldı. Kitabın gelecek baskısında bilgilendirici bir ön söz ile basımı yapılacak.


Adler’in “Eşcinsellik Üzerine” Kitabının Yayınlanması ile İlgili Bilgilendirme

Adler’in 1900’lerin başında eşcinselliği “patolojik” olarak değerlendirdiği ve günümüzde artık geçerli olmayan görüşlerini, “Eşcinsellik Üzerine” adıyla -hiçbir önsöz veya açıklama olmadan- yayımlayan Say Yayınları’na, kitabın bu halinin geri çekilmesine ve yayımlanacaksa da “kitaptaki görüşlerin artık geçerli olmadığına” dair bir önsöz ve arka kapak yazısı ile yayımlanmasına yönelik talebimizi ilettik.

Say yayınların çok gecikmeden talebimize cevap vermiştir. Kitabın bir sonraki basımına önsöz ekleyeceklerini, aynı önsözü web sitelerinde de yayınlayacaklarını belirtmişlerdir. Bu olumlu gelişmeyi sizlerle de paylaşmak isteriz.

Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Toplumsal Dayanışma için Psikologlar Derneği(TODAP)


Kaynak: TODAP

1 yorum

  • […] aynı zamanda burada danışılan kişinin ne kadar önemli olduğunu da görüyoruz. Marine, eşcinsel olup olmadığını test etmeye çalışır, kendisinde sorun olarak gördüğü bu durumu sürekli […]

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Input your search keywords and press Enter.