Şimdi Okunuyor:
10 Adımda Yeni Mezun Psikologlara İnstagram Kullanma Rehberi
Tam İçerik 2 minutes read

Herkese selam! Bugün sizlerle yeni mezun bir psikoloğun instagram hesabını birlikte oluşturacağız. Hadi başlayalım!

1- Yeni bir instagram hesabı açarak kullanıcı adının başına mutlaka “Psk. ” kısaltmasını ekleyiniz.

 Yeni Mezun Psikolog

 

2- Ardından en güzel fotoğrafınızı profil resmi yaparak biyografi kısmına “Psikolog” “Psychologist” “Aile Danışmanı” gibi unvanlar ekleyiniz.

 

 

3- Daha büyük düşünenler ek olarak biyografi kısmına hangi alanlarda çalıştığını (!) yazabilir.  “Çocuk-Ergen” “Çocuk Testleri” Master of Clinical Psychology”

 Yeni Mezun Psikolog 1

 

4- İnsanların sizinle nasıl iletişime geçecekleri hakkında bilgiler vermelisiniz. “İletişim için DM” “Telefon numarası”

 Yeni Mezun Psikolog 1

 

5- Mutlaka , kendinize hazır bir blog sayfası açarak oraya yazılarınızı atmalısınız. “ailenizinpsikologcusu.com”

 

Yeni Mezun Psikolog 1

 

6- Hesabınızı oldukça güzel şekillendirdik ama bir sorununuz var. Takipçi sayısı! Bunu da kısa vadede takipçi satın alarak uzun vadede ise takibe takip yaparak çözebilirsiniz.

 

Yeni Mezun Psikolog

 

7- Sırada paylaşımlarınız var.  Yeni mezun psikoloğun paylaşımlarında altın bir kural vardır.  Nasihat vermek! Güzel bir görüntü seçip üstüne bir yerden alıntıladığımız nasihat cümlesini yapıştırıyorsunuz. Görüntünün en alt kısmına “Psikolog Ad Soyad” yazmayı unutmayın!

 

 

8- Hadi size biraz  daha sır vereyim.  Paylaşımınızın altında o paylaşımla alakalı uzunca bir alıntı ekleyin. Ayrıca paylaşımlarınıza onlarca etiket eklemeyi unutmayın.  #PsikologYeniMezun #Psikoloji #Aile #Hayat #BenPsikoloğum #PsikolojiOkudum #HayatınSırrı #Terapi  #Karikatür

 

PSikolog İnstagram

 

9- Paylaşımlarınızın arasına mutlaka kitap önerileri, anne babalara tavsiyeler ve her sayfada bulunan psikoloji karikatürlerini serpiştirmeniz gerekiyor.

 

 

10- Peki ya hikayeleriniz? Hikayelerinizde yeni instagram özelliklerinden “Neon”u kullanarak düz bir arka plana özlü sözler yazarak hikayeler ekleyebilirsiniz.

 

 

Tebrikler siz de artık yeni mezun bir psikoloğun instagram hesabına sahipsiniz. Güle güle kullanın.

5 yorum

  • işbirlikleri ve reklam için DM eksik kalmış 🙂

  • İnstagram’dan güvenip de “terapist” seçmenin çok sağlıklı olabileceğini düşünmüyorum. Hali hazırda bilinen bir uzman takip edilebilir o ayrı ama bu tarz self-promotion hareketleri çok etkili değil. Ben de alandan birisi olarak kalıp yöntemleri benimseyebileceğimi hiç zannetmiyorum. Saygılarımla.

    • Elif Hanım, yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim. Yazı ironi amaçla yazılmış bir yazı. Psikologların, terapistlerin instagram profillerini bunun üzerine kurmasından rahatsız olduğum için böyle bir yazı yazma ihtiyacı duydum. Elbette ki instagram ve diğer sosyal medya hesaplarından terapist arayışında olunmamalı, alanında uzman kişilerde genelde sosyal medya hesaplarını bu yönde kullanmıyorlar.

  • Yeni mezun bir psikolog terapist olamaz bir alanda uzman da olamaz.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Input your search keywords and press Enter.