Süreç nasıl işliyor?

Üye ol 50%
Özgeçmişini doldur 75%
Aramalarda görün 90%
İçerik paylaş ve öne çık 100%

Üyelik Türleri

Yüksek Öğrenim Kurumunca (YÖK) tanınan ya da denkliği alınmış üniversitelerin;

 Psikoloji ya da Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dallarının,
– Lisans ya da Doktora,

programlarından, ya da ilgili bölümlerin bilim dallarına bağlı olan dallardan (Sosyal psikoloji, gelişim psikolojisi gibi)mezun olmuş** kişilere otomatik tanımlanan ücretsiz üyelik türüdür.

*Eğitim programının adının yurtiçi denk bölümlerden farklı olması gibi durumlarda, eğitim programınızın bu programlara denk olduğunu belirten resmi bir belge ibraz etmeniz gerekmektedir. Yurtdışından alınan belge ve unvanlar için YÖK/ÜAK denklik belgesi istenmektedir.
**Öğrenci üyeliği olan üyeler, öğrenciliklerinin sonlanması ve meslek unvanını kazanmalarıyla birlikte; öğrenci hesabına özel ayrıcalıkları kapatılarak, Psikolog – Psikolojik Danışman üyeliğine geçirilmektedir.

Doğrulanmış Kişi

Profil bilgileri bölümünde yer alan ‘Mezuniyet Belgesi’ bölümünden, E-Devlet sisteminden edinilebilecek, “YÖK Yükseköğretim Mezun Belgesi”ni sisteme yükleyerek profilinizi Doğrulanmış Kişi yapabilirsiniz. Bu işlem sonucunda listeleme sayfasında ve profilinizde, adınızın sağında doğrulandığınızı belirten yeşil bir simge belirecektir.

Belgenizi yükledikten sonra, E-Devlet sistemi üzerinden doğrulama yapılacaktır. Bu işlem birkaç gün sürebilmektedir, süreci hızlandırmak adına Psikoloji Ağı’yla e-posta ya da telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

E-Devlet Mezuniyet Belgesi için: YÖK Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama

Profesyonel Üyelik

Psikolog ve Psikolojik Danışmanların, listeleme sayfasında ve profillerinde görünür biçimde tüm iletişim bilgilerini ekleyebildiği üyelik türüdür. Profesyonel üyelik ile telefon numaranızı, e-posta adresinizi, sosyal medya hesaplarınızı herkesle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Beceri ve Uzmanlık alanlarında sınırsız sayıda seçim yapabilirsiniz.

Öğrencilerin, özgeçmişini ve telefon numarası dışındaki tüm iletişim bilgilerini ekleyerek meslektaş olacağı çevreyle bağlantı kurabildiği ücretsiz üyelik türüdür. Öğrenciler, okullarının ya da kulüplerinin gruplarında tartışmalara katılabilmekte ve sınırsız paylaşım yapabilmektedir.

Psikoloji lisans eğitimi koşuluna tabi olmayan kamuya özgü genel üyelik türüdür. Genel üyeler; Psikoloji Ağı’ndaki içeriklere yorum girebilme, paylaşım yapabilme, paylaşımlara yorum yapabilme hakkına sahiptir.

Input your search keywords and press Enter.