Üyelik Sözleşmesi

Giriş

Sözleşme

Şu an içinde bulunduğunuz Psikoloji Ağı İnternet Sitesi’ne (bundan sonra Psikoloji Ağı olarak anılacaktır) üye olarak ve üye girişi yaparak, yaptığınız tüm işlemlerde ve hizmet kullanımlarınızda; kişisel bilgilerinizi ve verilerinizle ilgili paylaşma, işleme, kullanma ve saklamayla ilgili politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı, Kişisel Verilerin Korunması Sözleşmemizi ve Gizlilik Politikamızı okuyabilirsiniz.

Psikoloji Ağı’nın internet sitelerinde, sözleşme yaparak bulunduğu internet sayfalarında, bağı bulunmayan başka sitelerde verilmiş dış bağlantılarla yönlendirmelerdeki “Üye Ol”, “Kayıt Ol”, “Kayıt”, “Kaydol” ifadelerini içeren bağlantılara tıklayarak ya da siteye erişerek; üyelik işlemlerinde, hizmet kullanımlarında, kayıtta ve erişimde Psikoloji Ağı ile tüzel (hukuki) olarak bağlayıcılığı bulunan bir sözleşme akdetmiş olursunuz. Eğer bu sözleşmeyi ya da sözleşmenin yaratacağı durumları kabul etmiyorsanız, siteye kayıt olma ile ilgili hiçbir işlemde bulunmayın ve Psikoloji Ağının Hizmetlerini kullanmayın ve erişmeyin. Eğer bu sözleşmeyi sonlandırmak istiyorsanız; üyeliğinizi sonlandırmak için hesabınızı kapatarak, hizmetleri kullanmayarak ve erişim sağlamayarak yapabilirsiniz.

İşbu sözleşme Psikoloji Ağı’nın; ziyaretçilerini ve üyelerini bağlamaktadır. Psikoloji Ağı bu sözleşmede güncelleme yapma hakkına sahiptir ve yaptığı herhangi bir güncellemeyi tüm kullanıcılarına siteye girişte çıkan bir bildirimle bildirecektir.

Hizmetler

Psikoloji Ağı’nın resmi kanallarında Hizmetlerimiz olarak belirtilen çevrimiçi tüm hizmetleri, bu sitenin kullanımını ve Psikoloji Ağı markalı çevrimiçi tüm hizmetleri kapsayan bu sözleşme; Üyeleri ve Ziyaretçileri ilgilendirmektedir, kapsamaktadır ve bağlamaktadır. İşbu sözleşmenin ve sözleşme güncellemelerinin kapsadığı tüm çevrimiçi işlemlerde Psikoloji Ağı ile sözleşme yapmaktasınız.

Üye Türleri ve Ziyaretçi

“Ziyaretçi” olarak tanımlanan hizmet alanlar, siteye üye olmadan erişen ve hizmetlerini kullananlarını kapsamaktadır.

“Üye” olarak tanımlanan hizmet alanlar, sitedeki üye olma bölümünden üyelik işlemini tamamlamış ve siteye giriş yapabilen herkesi kapsamaktadır. Dört adet ana üyelik türü bulunmaktadır. “Profesyonel Uzman” olarak tanımlanan hizmet alanlar, siteye üye olmuş ve ardından üyelik aşamasındaki üyelik türlerinden Profesyonel olarak gözüken; “Psikolog” ve “Psikolojik Danışman” üyelik türlerini seçenleri kapsamaktadır. Profesyonel üyelik türleri ücretlidir. “Uzman” olarak tanımlanan hizmet alanlar, siteye üye olmuş ve ardından üyelik aşamasındaki üyelik türlerinden Profesyonel olarak gözükmeyen; “Psikolog” ve “Psikolojik Danışman” üyelik türlerini seçenleri kapsamaktadır. “Öğrenci” olarak tanımlanan hizmet alanlar, siteye üye olmuş ve ardından üyelik aşamasındaki üyelik tülerinden Öğrenci olarak tanımlanmış “Psikoloji Öğrencisi” ve “Psikolojik Danışmanlık Öğrencisi” üyelik türlerini seçenleri kapsamaktadır. “Genel” olarak tanımlanan hizmet alanlar, siteye üye olmuş ve ardından üyelik aşamasındaki üyelik türlerinden “Halk/Genel/Danışan” üyelik türünü seçenleri kapsamaktadır. Uzman, Öğrenci ve Genel ana üyelik türüne sahip üyeler ücretsiz üyelerdir ve profil özelliklerinde kısıtlamalar bulunmaktadır. Bu kısıtlamalar üyelik türleri sayfasındaki tablodan görülebilmektedir.

Üyelik İşlemi

Üyelik oluşturma, yani hesap yaratma işlemi; Psikoloji Ağı web sitesi (https://psikolojiagi.com/) üzerinden yapılmaktadır. Sitede yer alan üyelik bölümünden, istenen temel bilgilerin (Ad, Soyad, e-posta adresi) verilmesi ile site üzerinde hesap oluşturulabilmektedir.

Siteye üye olarak ve/veya Psikoloji Uzman Ağı’nda yer alarak, şu yükümlülükleri kabul etmektesiniz:

  • – Psikolog ve Psikolojik Danışman sanlarının kullanımı, bu bölümlerden mezun olmayı gerektirmektedir.
  • – Psikoloji Öğrencisi ve Psikolojik Danışmanlık Öğrencisi sanlarının kullanımı, bu bölümlerde aktif öğrenci statüsünde olmayı gerektirmektedir.
  • – Psikoloji eğitimli üyelerin, Türk Pskologlar Derneği Etik Yönetmeliği‘ne; psikolojik danışmanlık eğitimli üyelerin Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Etik Kuralları‘na; psikiyatri eğitimli üyelerin Türkiye Psikiyatri Derneği Ruh Hekimliği (Psikiyatri) Meslek Etiği Kuralları‘na uymayan bir davranışlarının olmaması gerekmektedir. Psikoloji Ağı, bu tür bir durumun varlığına kanaat getirmesi durumunda, üyeliği sorgusuz biçimde sonlandırma hakkına sahiptir.
  • – Psikoloji Ağı; web sitesi ve her tür mecrası ve hizmetlerinde, yayımlanmış ya da katılan içeriği bulunan kişilerin, Yayın İlkeleri‘ne uymayan bir içeriğini ya da ifadesini saptaması durumunda kişinin üyeliğini sorgusuz biçimde sonlandırma hakkına sahiptir.
  • – Üyelikleri sonlandırılan kişilerin itirazlarının değerlendirilmesi ve haklı bulunmaları durumunda; oy birliği sağlanarak alınan Yönetim Kurulu kararı ile yeniden üyelik hakkı edinilebilmektedir.
  • – Psikoloji Ağı web sitesi üzerinde oluşturduğunuz hesap ve bilgileriniz tümüyle doğru ve gerçek olmalıdır. Aksi bir durumun saptanması durumunda üyelik sorgusuz biçimde sonlandırılacaktır.
  • – Verilen tüm bilgilerin doğruluğu ve gerçekliğine ilişkin sorumluluk, içeriği oluşturana ve hesabın gerçek sahibine aittir.

Üyeliği İptal Etme

Psikoloji Ağı’nın sitelerinde ve hizmetlerinde oluşturduğunuz herhangi bir üyeliğinizi, hesabınıza giriş yaptıktan sonra erişebildiğiniz hesap ayarları bölümünden sonlandırabilirsiniz. Bir sorun yaşamanız durumunda ya da hesabınızı/üyeliğinizi iptal etme talebini yazılı iletmeyi tercih ederseniz psikolojiagi@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

*Bu sözleşme metni geliştirilmektedir. Psikoloji Ağı son sözleşme metnini yayımlayana dek kullanıcı hesaplarını kapatma ve sözleşmede değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Input your search keywords and press Enter.